Селище міського типу Тиврів розташований за 25 км на південь від обласного центру м. Вінниці.

Територія селища освоєна за доби неоліту, що Існував на Побужжі в УІ-ІУ тисячоліттях до нашої ери. Перша письмова згадка про Тиврів датується XVIст. В 1505 році зем"янин Федько Дашкевич "бив чолом" перед Литовським князем і пред'явив документи про те, що Тиврів був дарований князем Вітовтом його діду Герману Дашкевичу. Тиврів довгий час був прикордонним пунктом феодальної Литовської держави і кілька разів спустошувався татарами.

В 1569 році  внаслідок Люблінської унії Тиврів відійшов до   шляхетської Польщі (Вінницький повіт Братславського воєводства).

В червні 1648 року загони Кривоноса визволили Тиврів від польської шляхти. Згодом за Андрусівським договором містечко знову опинилося під владою Польщі.

В 1742 році М. Калитинський побудував новий костьол.

В 1744 році Тиврів здобуває статус містечка з правом проводити щочетверга торги та три ярмарки на рік. У цей час в Тиврові проживала 171 сім'я міщан, 72 селянських сім'ї, 61 сім'я ремісників та 24 сім'ї вільних від дані.

В 1756 році міжусобиця Ярошинських та Калитинських вилилась у справжній бій між ними. Тиврів був спалений.

В 1772 році в містечку спалахнула чума.

З возз'єднанням Правобережної України  Тиврів став волосним центром Вінницького повіту Подільської губернії. В 1795 році в містечку проживало 810 жителів.

В 1907 р. засновано пивоварний завод, який до 1912 року виробляв 180 тис. відер пива. Діяла суконна фабрика, цегельня, млин, перша на Україні гідроелектростанція потужністю 50 кВт.

В 1925 р. - побудований стаціонарний кінотеатр. Перед війною в Тиврові працювали школа, клуб, 2 бібліотеки, друкарня, районна газета.

18 липня 1941 року до Тиврова вдерлися німецько-фашистські загарбники. Третина населення була знищена окупантами.16 березня 1944 року частини 38 армії генерала Москаленка визволили Тиврів.

Видатні земляки

  1. Фролов Віталій Семенович
  2. Краснобаєв Володимир Володимирович
  3. Очеретний Володимир Феодосійович
  4. Панкоша Леонід Петрович.
  5. Маловський   Мар’ян Йосипович.
  6. Рудий Василь Михайлович.