Як не стати жертвою дезінформації

В  умовах  військової  агресії  Україна  вимушена  протидіяти  ворожій пропаганді  та  дезінформації.  Інформаційні  атаки  з  боку  Росії мають на меті дестабілізувати наше суспільство, дискредитувати керівництво країни, змусити нас сумніватися у своїх силах і готовності захищатися.

Ворожі інформаційні атаки стають навіть інтенсивнішими, коли здатність суспільства чинити опір послаблено. Найкраще підґрунтя для ворожих  операцій  впливу - страх,  паніка,  дезорієнтація.  Тому  важливо дотримуватися  базових  правил  інформаційної  гігієни  і  бути особливо пильними до інформації, яку ви отримуєте і поширюєте самі.

ЗАЗДАЛЕГІДЬ  ПЕРЕКОНАЙТЕСЬ:

• що маєте доступ до інформації з офіційних каналів державних органів, а також  теле-  і  радіоканалів суспільного мовлення;
  • що у критичній ситуації зможете підтримувати зв'язок зі своїми близькими.

ЗАДУМАЙТЕСЯ, ХТО І З ЯКОЮ МЕТОЮ

ПОШИРЮЄ ІНФОРМАЦІЮ:

• чи є ця інформація на офіційних ресурсах держави?
  • для чого ця інформація з'явилася саме зараз?
  • це чиясь думка чи підтверджений факт?
  • чи повідомляють про це інші джерела?

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької  області

Як не стати жертвою дезінформації

ЗАЗДАЛЕГІДЬ  ПЕРЕКОНАЙТЕСЬ:

• що у критичній ситуації зможете підтримувати зв'язок зі своїми близькими.

ЗАДУМАЙТЕСЯ, ХТО І З ЯКОЮ МЕТОЮ

ПОШИРЮЄ ІНФОРМАЦІЮ:

• чи є ця інформація на офіційних ресурсах держави?
  • для чого ця інформація з'явилася саме зараз?
  • це чиясь думка чи підтверджений факт?
  • чи повідомляють про це інші джерела?

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької  області