В рамках проведення інформаційної кампанії щодо профілактики, раннього виявлення, лікування та супроводу туберкульозу у Вінницькій області в 2025р., КНП «Багатопрофільна лікарня» Тиврівської селищної ради інформує:
Туберкульоз продовжує бути викликом в Україні, яка навіть в умовах тривалої повномасштабної війни й надалі рятує життя громадян від хвороби, що є повністю виліковною. У 2024 році в Україні захворіло туберкульозом 18,1 тисяч людей. В цілому туберкульоз залишається актуальною проблемою, і потребує широкої уваги громадськості. Медична спільнота та установи громадського здоров’я, володіючи знаннями про стан епідситуації, особливості поширення, лікування та профілактику туберкульозу, є рушіями освітнього процесу щодо цієї патології.
Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря?
Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря? Сімейний лікар — це ваш головний медичний помічник. Він допоможе контролювати здоров’я, вчасно виявити захворювання та запобігти серйозним проблемам. Підписавши декларацію з лікарем, ви отримуєте право на безоплатні медичні послуги. Які послуги у сімейного лікаря безоплатні? Ваш сімейний лікар може: " Проводити медичні огляди. " Призначати аналізи та діагностику: загальний аналіз крові, аналіз крові на рівень холестерину, глюкози, загальний аналіз сечі, швидкі тести на вагітність, тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити В і С. " Проведення інструментальних обстежень: електрокардіографія, пікфлоуметрія, отоскопія, офтальмоскопія, камертональні тести, а також вимірювання гостроти зору. " Лікувати поширені хвороби, травми та отруєння. " Спостерігати за хронічними захворюваннями та коригувати лікування. " Надавати невідкладну допомогу. " Направляти до лікарів-спеціалістів за потреби. " Робити щеплення та інші профілактичні процедури. " Вести неускладнену вагітність. " Контролювати здоров’я дітей. " Призначати ліки, зокрема за програмою “Доступні ліки”. " Виписувати довідки. Які обстеження вам гарантовані за віком? Крім основних послуг, сімейний лікар направляє на безоплатні профілактичні обстеження: " Гіпертонія (від 40 років) — кожні 2 роки, за факторами ризику (куріння, зайва вага) — щорічно. " Цукровий діабет (від 45 років) — раз на рік. " Рак молочної залози (жінки 50–69 років) — мамографія раз на 2 роки, за факторами ризику — з 40 років. " Колоректальний рак (50–75 років) — обстеження раз на 2 роки, за факторами ризику — щорічно. " Рак простати (чоловіки 50+) — раз на 2 роки; за спадковими факторами — щорічно з 40–45 років. " Туберкульоз (за групами ризику) — щорічно. Якщо лікар рекомендує пройти скринінг — не відкладайте. Чому важливо відвідувати лікаря щороку? Навіть якщо вас нічого не турбує, профілактичний огляд допоможе виявити приховані загрози для здоров’я. " Оновлюйте дані у лікаря (телефон, адресу), щоб залишатися на зв’язку. " Дотримуйтеся календаря щеплень: дорослі мають вакцинуватися від дифтерії та правця кожні 10 років. " Приділіть час собі — регулярна перевірка здоров’я може запобігти розвитку хронічних захворювань. Ваш лікар завжди поруч, але найкращий спосіб подбати про себе — не ігнорувати профілактику!
Вінницьке районне управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області інформує❗️❗️❗️
Вінницьке районне управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області інформує❗️❗️❗️
Правила поведінки під час повені та паводку
Зберігай спокій та уникай паніки Під час повені чи паводку потрібно швидко реагувати, тому якщо чуєш сирени та переривчасті гудки підприємств i транспортних засобів - це сигнал “Увага всім” Негайно увімкни радіоприймач або телевізор Уважно слухай інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій. Не користуйся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з тобою. Дізнайся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації i готуйся до неї Швидко збери найнеобхідніші речі, документи, цінності, ліки та продукти Документи зберігай у водонепроникному пакеті, адже під час повені існує ймовірність, що вони намокнуть. Перенеси більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніми на верхні полиці. Підготуй необхідні речі, розраховуючи їх на декілька днів. Для зручності склади все у валізу Попередь сусідів, надай допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку Правила поведінки у повінь наголошують, що діти та інваліди підлягають евакуації в першу чергу. Перевір, чи немає поблизу постраждалих, по можливості, надай їм допомогу Негайно залиш зону затоплення Перед виходом з будинку вимкни електрику та газ, загаси вогонь у грубах. Зачини вікна та двері, якщо є час - заколоти вікна та двері першого поверху дошками чи щитами Пережени худобу на підвищену місцевість або просто відчини хлів, і дай худобі врятуватися самостійно До прибуття допомоги залишайся на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших височинах Подавай сигнали рятівникам, щоб вони мали змогу швидко тебе знайти Потрапивши у воду, зніми з себе важкий одяг і взуття, відшукай поблизу предмети, за які можна триматись до одержання допомоги Будь обережним після повені Переконайся, що твоє житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття. Не користуйся електромережею до повного осушення будинку. Обов'язково кип'яти питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені. Просуши будинок, проведи ретельне очищення та дезінфекцію всього затопленого майна, в першу чергу посуду та домашніх речей. Позбався від продуктів, які були підтоплені водою, навіть від консервації, якщо вона отримала ушкодження. Звернися до місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, щоб отримати допомогу.
Оголошення для осіб, які потребують встановлення/поновлення групи інвалідності!!!
21 січня 2025 року об 11:00 годин відбудеться онлайн семінар на тему: «Юридичні та практичні аспекти проведення оцінювання повсякденного функціонування в розрізі реформи МСЕК», яка є однією з важливих стадій у процесі правового захисту осіб з інвалідністю та оформлення.
СПД-1 ВП-2 Вінницького РУП ГУНП У Вінницькій області інформує!!!!!
Сьогодні, 24 грудня, в залі засідань Тиврівської селищної ради відбулось чергове засідання виконавчого комітету, на якому члени виконкому заслухали поліцейського офіцера громади СВГ ВП №2 Вінницького РУП ГУНП У Вінницькій області капітана поліції Чернату В.Л. про результати роботи за 2024 рік у сферах запобігання на протидії домашньому насильству;охорони та захисту прав дітей; громадської безпеки; дозвільної системи та кримінальних правопорушень.
СПД-1 ВП-2 Вінницького РУП ГУНП У Вінницькій області інформує!!!!!
Відповідальність у сфері у сфері охорони та збереження хвойних насаджень