Шановні мешканці! Звертаємося до застереженням бути вкрай обережними під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей вдалим, весь час суворо дотримуйтеся правил поводження на воді!

Шановні мешканці! Звертаємося до застереженням бути вкрай обережними під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей вдалим, весь час суворо дотримуйтеся правил поводження на воді!

Згідно статистичних даних в 2024 році на водних об'єктах області виникло 89 подій (82 події в 2023 році) під час яких загинуло 74 людини, з них 9 дітей (64 людини в 2023 році, з них 6 дітей). Основними причинами загибелі людей на воді стали необережність під час купання та при ловлі риби.

Якісне навчання з охорони праці - збережене життя працівника.

Якісне навчання з охорони праці - збережене життя працівника.

Однією зі складових ефективної роботи з профілактики виробничого травматизму є належна підготовка, навчання, інструктажі та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Відповідно до статті 18 Закону України “Про охорону праці” (від 14.10.1992 № 49) працівники під час прийняття на роботу і в процесі діяльності повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання та перевірку знань з питань охорони праці та надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії. На всіх підприємствах навчання здійснюються відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання й перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці 26.01.2005 № 15 (далі – Типове положення), з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляються й затверджуються відповідні положення про навчання з питань охорони праці, а також формуються плани-графіки виконання цієї роботи. Відповідальність за організацію навчання й перевірку знань з питань охорони праці покладається на керівника. Контроль за навчанням і періодичністю перевірки знань із цих питань здійснює служба охорони праці підприємства. Посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок. Метою навчання з охорони праці є отримання посадовими особами та іншими працівниками основних навичок з охорони праці для безпечного ведення робіт. Навчання з питань охорони праці працівників може проводитись як традиційними методами, так і з використанням сучасних видів навчання, а також із застосуванням технічних засобів: комп’ютерних навчально- контрольних систем, комп’ютерних тренажерів, онлайн навчання. Особи, які суміщають професії, проходять навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці як за основними, так і за професіями, що суміщаються. Перед перевіркою знань з питань охорони праці на підприємстві для працівників організовуються навчання: лекції, семінари та консультації. Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці підприємства, склад якої затверджується наказом керівника. Головою комісії призначається керівник або його заступник, до службових обов’язків яких входить організація роботи з охорони праці. Комісія вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше трьох осіб. До складу комісії підприємства входять спеціалісти служби охорони праці, представники юридичної, виробничої, технічної служб, представник профспілки або уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці. До складу комісії підприємства також можуть залучатися спеціалісти Пенсійного Фонду України та викладачі з охорони праці, які проводили навчання.

“Варто діяти”: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу

“Варто діяти”: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу

Український ветеранський фонд Мінветеранів розпочинає приймати заявки на конкурс “Варто діяти”, який реалізується у партнерстві з Kernel та SKELAR. За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх сімей та рідні загиблих Захисників і Захисниць України зможуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на втілення своїх бізнес-проєктів.

Ящур тварин – небезпечне захворювання!

Ящур тварин – небезпечне захворювання!

Ящур - це висококонтагіозне вірусне захворювання, яке призводить до загибелі  парнокопитних тварин. Хвороба вражає велику та дрібну рогату худобу, свиней та диких парнокопитних тварин. Має значний вплив на тваринництво та торгівлю. 

В рамках проведення інформаційної кампанії щодо профілактики, раннього виявлення, лікування та супроводу туберкульозу у Вінницькій області в 2025р., КНП  «Багатопрофільна лікарня» Тиврівської селищної ради інформує:

В рамках проведення інформаційної кампанії щодо профілактики, раннього виявлення, лікування та супроводу туберкульозу у Вінницькій області в 2025р., КНП «Багатопрофільна лікарня» Тиврівської селищної ради інформує:

Туберкульоз продовжує бути викликом в Україні, яка навіть в умовах тривалої повномасштабної війни й надалі рятує життя громадян від хвороби, що є повністю виліковною. У 2024 році в Україні захворіло туберкульозом 18,1 тисяч людей. В цілому туберкульоз залишається актуальною проблемою, і потребує широкої уваги громадськості. Медична спільнота та установи громадського здоров’я, володіючи знаннями про стан епідситуації, особливості поширення, лікування та профілактику туберкульозу, є рушіями освітнього процесу щодо цієї патології.

Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря?

Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря?

Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря? Сімейний лікар — це ваш головний медичний помічник. Він допоможе контролювати здоров’я, вчасно виявити захворювання та запобігти серйозним проблемам. Підписавши декларацію з лікарем, ви отримуєте право на безоплатні медичні послуги. Які послуги у сімейного лікаря безоплатні? Ваш сімейний лікар може: " Проводити медичні огляди. " Призначати аналізи та діагностику: загальний аналіз крові, аналіз крові на рівень холестерину, глюкози, загальний аналіз сечі, швидкі тести на вагітність, тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити В і С. " Проведення інструментальних обстежень: електрокардіографія, пікфлоуметрія, отоскопія, офтальмоскопія, камертональні тести, а також вимірювання гостроти зору. " Лікувати поширені хвороби, травми та отруєння. " Спостерігати за хронічними захворюваннями та коригувати лікування. " Надавати невідкладну допомогу. " Направляти до лікарів-спеціалістів за потреби. " Робити щеплення та інші профілактичні процедури. " Вести неускладнену вагітність. " Контролювати здоров’я дітей. " Призначати ліки, зокрема за програмою “Доступні ліки”. " Виписувати довідки. Які обстеження вам гарантовані за віком? Крім основних послуг, сімейний лікар направляє на безоплатні профілактичні обстеження: " Гіпертонія (від 40 років) — кожні 2 роки, за факторами ризику (куріння, зайва вага) — щорічно. " Цукровий діабет (від 45 років) — раз на рік. " Рак молочної залози (жінки 50–69 років) — мамографія раз на 2 роки, за факторами ризику — з 40 років. " Колоректальний рак (50–75 років) — обстеження раз на 2 роки, за факторами ризику — щорічно. " Рак простати (чоловіки 50+) — раз на 2 роки; за спадковими факторами — щорічно з 40–45 років. " Туберкульоз (за групами ризику) — щорічно. Якщо лікар рекомендує пройти скринінг — не відкладайте. Чому важливо відвідувати лікаря щороку? Навіть якщо вас нічого не турбує, профілактичний огляд допоможе виявити приховані загрози для здоров’я. " Оновлюйте дані у лікаря (телефон, адресу), щоб залишатися на зв’язку. " Дотримуйтеся календаря щеплень: дорослі мають вакцинуватися від дифтерії та правця кожні 10 років. " Приділіть час собі — регулярна перевірка здоров’я може запобігти розвитку хронічних захворювань. Ваш лікар завжди поруч, але найкращий спосіб подбати про себе — не ігнорувати профілактику!