Довідка замість листка непрацездатності

 

Шаргородське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області повідомляє про напружену ситуацію з бланками листків непрацездатності у лікарняних закладах. У зв'язку із невчасним забезпеченням МОЗ закладів охорони здоров'я області належною кількістю бланків почастішали випадки видачі довідок замість листків непрацездатності встановленої форми із зазначенням практично усіх обов’язкових реквізитів, які містить бланк листка непрацездатності.

Видають довідки в тому ж порядку, що і листки непрацездатності, згідно з Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455.

Але, незважаючи на всю свою законність і право на видачу, оплаті такі довідки не підлягають!

Відповідно до п. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Отже, довідка не є підставою для надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.

Довідки, що видаються в закладах охорони здоров'я, тільки підтверджують факт тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів, тобто відсутність працівника на роботі з поважної причини.

Видача довідок про тимчасову непрацездатність проводиться тільки тими лікувально-профілактичними закладами, у яких повністю використані бланки листків непрацездатності і тільки на період до їх виготовлення.

Після отримання бланків листків непрацездатності обмін довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності встановленого зразка проводиться посадовими особами закладу охорони здоров'я (лікуючим лікарем, завідуючим відділення, головою ЛКК) з урахуванням вимог п.2.2 та п.2.9 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян із обов'язковим зазначенням у журналі реєстрації листків непрацездатності (ф. № 036/о) номеру листка непрацездатності та дати обміну.

Порядок обміну довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності врегульований спільним листом Міністерства охорони здоров'я та Фонду від 23.10.2006 № 01-06-2125. При обміні довідки на листок на бланку листка в правому верхньому куті вказується: «Замість довідки від____№___» та запис у графі «Звільнення від роботи» у листку непрацездатності проводиться одним рядком. Дата видачі листка непрацездатності має збігатися з датою обміну довідки на листок.

Оригінал довідки після проведеної заміни зберігається у голови ЛКК закладу охорони здоров'я протягом 3 років.

Усі графи листка непрацездатності, окрім дати видачі і «Звільнення від роботи», заповнюються відповідно до записів у довідці, у тому числі позначки про порушення режиму хворим.

Після обміну працівниками довідок на листки непрацездатності встановленого зразка і надання їх на роботу комісією із соціального страхування має бути прийняте рішення про призначення матеріального забезпечення з тимчасової непрацездатності. Строк давності з оплати даного лікарняного листа — дванадцять календарних місяців з дня відновлення працездатності (ч. 5 ст. 32 Закону № 1105)

 

В.о начальника відділення                                                                            Андрійчищен В.А.Фонд соціального страхування повідомляє! « Чортківська міська рада