В Україні захворюваність  на туберкульоз залишається однією з найболючіших медико-санітарних проблем.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров´я   Україна внесена до груп країн із високим рівнем захворюваності на туберкульоз. В Україні на сухоти щорічно захворюють понад  40 тис. українців, а вмирають більше 11 тисяч.

За 6 міс.поточного року серед населення бувшого Тиврівського району  ( тепер Вінницького) зареєстровано 9 випадків туберкульозу легень, із них 1 випадок – дитина до 14 років. Із 9 осіб захворівших – 7 чол.працездатоного віку, але непрацюючі. Смертей від туберкульозу в поточному  році не було.

Для порівняння : за весь 2021 рік було зареєстровано 8 випадків туберкульозу, серед дітей це захворювання не реєструвалось, летальних випадків, на щастя не було.

 У   2020 році  у  Тиврівському районі було   зареєстровано 10 випадків туберкульозу. У 6-ти осіб виявлено недугу під час проходження профілактичного медичного огляду. Із числа захворівших – 8 осіб   працездатного віку, але непрацюючі та 1 пенсіонер за віком. Летальних випадків від туберкульозу також не було  зареєстровано.

За      2019 рік  у Тиврівському районі  захворілих  на туберкульоз  - 21 особа, з яких  - у  12  чол. недугу  виявлено під час проведення щорічного профілактичного огляду, вік захворілих – від 30 до 78 років. Із числа захворілих   - 16 осіб  працездатного віку , але непрацюючі та  2 пенсіонери  за віком. Помер   від туберкульозу  у 2019 році  - 1 чоловік    у віці  57  років .

 У  2018 році  на активні форми туберкульозу захворіли  12 осіб, із  яких  1 дитина у віці до 14 років,  3 чол. із числа захворівших  померли.

Захворювання на туберкульоз виникає внаслідок проникнення в організм людини інфекції – туберкульозної палички. Недуга, як правило, уражає легені. Хворі на відкриту форму туберкульозу легень поширюють при кашлі, сміху і голосній  розмові туберкульозні палички з дрібними краплями мокротиння. Разом з рідиною вони осідають на поверхнях, підлозі, грунті,  а після висихання з пилом розсіюються у повітрі.

Туберкульозні бацили дуже живучі, не гинуть у пороху  місяцями, так само тривалий час зберігаються на одязі, посуді, речах хворого. Не витримують тільки високої температури, прямого сонячного проміння і впливу деяких хімічних речовин. Відомо, що кожний хворий відкритою формою туберкульозу (бацилярний) протягом року  може заразити до 20 чоловік. В навколишньому середовищі збудник легко переноситься повітрям і при певних умовах може зберігати свою життєздатність до 12 місяців. Інколи люди заражаються від тварин при споживанні сирого молока  хворих корів і кіз, або молочних продуктів, виготовлених з такого молока. Особливо легко піддаються зараженню діти.

Високим залишається відсоток захворілих  серед непрацюючого населення. Велика частка хворих – із малозабезпечених сімей та осіб без постійного місця проживання.

Захворювання також може виникати при недостатньому харчуванні, зловживанні алкоголем, палінні, проживанні в антисанітарних умовах, виснаженні нервової системи внаслідок стресів, супутніх розладах, таких як цукровий діабет, виразкова хвороба шлунку та після складних оперативних втручань.

Основні симптоми захворювання:

-кашель більше двох тижнів;

-кровохаркання (наявність крові в мокротинні);

- задишка;

-підвищена температура тіла більше 7 днів;

-біль в області грудної клітини;

-поганий апетит, постійна слабкість;

-підвищена пітливість, особливо вночі;

-безпричинна втрата ваги.

При появі вищезгаданих скарг негайно звертайтесь до лікаря!

Проходження щорічного профілактичного  огляду  є  найбільшою  гарантією своєчасного виявлення та ефективного лікування цієї серйозної недуги.

Бережіть своє здоров´я та своїх  близьких!


Фото без опису