До відома керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо заходів про забезпечення пожежної безпеки майбутньої зернозбиральної кампанії 2023 року на території Вінницького району

У сільськогосподарських підприємствах розпочалась підготовка до зернозбиральної компані. В цей період всі працівники – хлібороби мають докласти неабияких зусиль та праці, щоб якомога швидше і з мінімальними втратами зібрати вирощений урожай. Хто як не ці люди знають справжню ціну хлібу. Дуже шкода та прикро коли вирощений важкою працею колос, дорого вартісна в наш час сільськогосподарська техніка знищується у вогні, тим самим завдаючи великих матеріальних збитків господарствам. З метою недопущення втрат зернових і грубих кормів через пожежі та інші надзвичайні ситуації в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю у 2023 році необхідно звернути увагу на покращення роботи по проведенню комплексу протипожежних заходів та організації пожежогасіння в сільській місцевості. Керівникам сільгосппідприємств, щоб мінімізувати ризик виникнення пожеж та загорань в місцях збирання, зберігання та переробки нового врожаю необхідно виконувати елементарні правила пожежної безпеки: - до початку збирання врожаю необхідно якісно відрегулювати на сільськогосподарській техніці систему живлення, мащення, охолодження та запалення, а також вихлопні труби обладнати справними іскрогасниками; - всю сільськогосподарську техніку та агрегати необхідно обладнати первинними засобами пожежогасіння (комбайн та трактор – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами, автомобілі – вогнегасником, штиковою лопатою; - при дозріванні колоскових, хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, посадок та доріг необхідно обкосити і оборати смугою не менше 4 м завширшки; - не допускати ремонт та заправку автотракторної техніки на хлібних масивах; - на хлібному полі з якого збирається урожай необхідно тримати напоготові трактор з плугом та бочку з водою на випадок пожежі; - в період збирання врожаю категорично заборонено курити, розводити багаття та спалювати післяжнивні залишки на хлібному полі; - з усіма особами що будуть брати участь в зернозбиральній компанії необхідно провести протипожежний інструктаж.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час перебування та відпочинку у лісі

Пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. Вінницьке районне управління Головного управління ДСНС України у Вінницькій області закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах, що може застерегти від трагічних наслідків. Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах, а також випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях, пастбищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами. Сильні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових угідь населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж. Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей і тварин Нагадуємо, що громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України, зобов'язані: – виконувати правила пожежної безпеки в лісі, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем; – повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі. Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях; – заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети; – палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки; – залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я; – заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна; – випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу. Звертаємо Вашу увагу, що порушення вищезазначених правил тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Період особливої пожежної небезпеки буде тривати до жовтня місяця включно. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

Травматизм на виробництві: Україна серед лідерів в Європі?

В цілому по Європі в Україні найвищий промисловий травматизм. Всюди. До 30 відсотків українських працівників працюють у небезпечних умовах. Про це постійно говорять сухі статистичні дані. Наскільки безпечними є умови праці в Україні, особливо зараз в період воєнного стану, і як можна домогтися компенсації від роботодавця в разі шкоди здоров’ю на виробництві. Іноді, людині дають відгули, відпустку чи ще щось, щоб не показувати що людина отримала травму на роботі, але ні один з керівників не роз’яснює працівникові, який піддався на тиск і умовляння, що завтра через травму людина може втратити остаточно здоров’я. Чому так відбувається? Це відбувається тому, що хоч одна дійсно винна особа не понесла покарання, коли людина втрачала життя на виробництві, вже на кажучи про здоров’я. Однак якщо людина втратила на роботі здоров’я, можна домогтися компенсації. При цьому слід зібрати всі потрібні документи. І передусім: акт про нещасний випадок на виробництві який підтверджує, що заявник дійсно зазнав шкоди для здоров’я саме на певному підприємстві, а в разі його відсутності йти з вимогами до роботодавця, а в разі відмови до територіальних структур Держпраці, щодо його складання. Роботодавець повинен видати наказ та створити комісію для того, щоб вирішити це питання. Якщо ця комісія не доходить висновку, що ця людина отримала травму на робочому місці, тоді висновки цієї комісії в письмовому вигляді (а вона повинна їх отримати саме в такому вигляді, якщо звертається письмово до роботодавця) вона повинна віднести до суду. Це дуже копітка робота, це питання не одного чи двох тижнів, але теоретично це можна зробити за чинним законодавством про працю. Близько 17 тисяч українських робітників щороку втрачають працездатність на роботі. Наслідки нещасних випадків коштують у 10 разів дорожче, ніж вартість заходів щодо їхнього попередження. Шановні рободавці - тільки комплексний підхід до профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, розуміння важливості поліпшення соціального клімату на підприємствах, безумовному виконанню Закону України «Про охорону праці» стане запорукою збереженню здоров’я працюючих.

Розширено перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер

Наказом Мінекономіки від 11 квітня 2023 року №2040 , що вступив у дію 25 травня, розширено перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер на навчання. Раніше цей перелік налічував 70 професій та спеціальностей, наразі його доповнили ще 53 позиції з пріоритетних видів економічної діяльності. Серед нових професій, за якими може бути виданий ваучер: бетоняр, газорізальник, електромонтер, слюсар, машиніст, монтажник, монтер, муляр, провідник, продавець, молодша медична сестра (брат) з догляду за хворими, складач поїздів, комірник, штукатур. Також перелік розширили сучасними та затребуваними спеціальностями - автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка; біотехнології та біоінженерія; гірництво; деревообробні та меблеві технології; дизайн; дошкільна освіта; економіка; енергетичне машинобудування; залізничний транспорт; інформаційні системи та технології; комп’ютерні науки; маркетинг; мікро- та наносистемна техніка; озброєння та військова техніка; підприємництво та торгівля; терапія та реабілітація; туризм і рекреація; теплоенергетика; фізична культура і спорт; цивільна безпека. З повним Переліком професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, а це 123 позиції, - можна ознайомитися за посиланням – https://is.gd/qjIfuw Якщо вас зацікавила можливість отримати ваучер на навчання, звертайтеся до структурних підрозділів Вінницького обласного центру зайнятості. ☎️Гарячі лінії Вінницького обласного центру зайнятості (063) 814-53-38, (050) 195- 09-24. Телеграм канал Підтримка ДСЗ Вінниця https://t.me/DCZ_Vinnytsa

За яких підстав роботодавець може перевести працівника на іншу роботу? Що цьому може завадити?

Відповідно до статті 32 КЗпП України переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 КЗпП України та в інших випадках, передбачених законодавством.

МКІП разом з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України підготувало ряд інформаційних матеріалів

Відеоматеріал «Кібербезпека під час війни» за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1okxTkokfHXH8AY8xBonOZntZLyFiTf-I/view; - інфографіки для поширення в мережі інтернет на тему «Захистить ваші дана та гроші від шахраїв» за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1LZ331OyuGT5aDiJeb4QbER2_chwde05- /view?usp=share_link; - текстовий інформаційний матеріал «Захист ваших ґаджетів від шкідливих програм, встановлення надійних паролів та кілька правил з кібербезпеки – заходи обачності, які вбережуть вас від зловмисників, які хочуть заволодіти вашими даними, включно з даними банківських карток і акаунтів у соцмережах» за посиланням:

Оновлено порядок реєстрації та перереєстрації безробітних

З 10 травня діє новий порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (Постанова Кабінету Міністрів України від 30.03.2023 № 446) Важливі зміни, які були внесені до порядку: 1. Реєстрацію, перереєстрацію зареєстрованих безробітних, припинення реєстрації можна здійснити через Портал Дія, засобами мобільного додатка Порталу Дія або безпосередньо під час відвідування центру зайнятості. 2. Внутрішньо переміщені особи, під час дії воєнного стану, які не мають необхідних документів передбачених Порядком, можуть отримати статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. 3. До переліку осіб, які мають право на отримання статусу зареєстрованого безробітного, внесено членів добровольчих формувань, які на безоплатній основі уклали контракт добровольця територіальної оборони, одиноких матерів(батьків), які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, та одного із батьків дитини з інвалідністю підгрупи А. 4. До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру за направленням центру зайнятості можуть залучатися не тільки зареєстровані безробітні, а і особи, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення без припинення трудових відносин. 5. Право на достроковий вихід на пенсію за віком отримали особи, які втратили роботу, а до досягнення пенсійного віку залишилось не більше півтора року. Ця норма законодавства діє за таких умов:  реєстрація особи у центрі зайнятості впродовж 30 календарних днів з дати звільнення;  відсутність для особи протягом 7 календарних днів підходящої роботи відповідно до статті 46 Закону України “Про зайнятість населення”;  наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі. У разі виникнення питань звертайтесь на гарячі лінії Вінницького обласного центру зайнятості (063) 814-53-38, (050) 195-09-24 або пишіть на Телеграм канал Підтримка ДСЗ Вінниця ➡️ https://t.me/DCZ_Vinnytsa

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує щодо проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин у 2023 році

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує щодо проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин у 2023 році

На воді відпочивай з розумом!

З настанням теплої пори року більшість мешканців намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах. Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок. Вода приносить багато задоволення людям дисциплінованим, обачним, але вона може завдати багато неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує щодо початку можливої весняної кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує щодо початку можливої весняної кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу