Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці та обгрунтування необхідності проведення атестації робочих місць

Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці та обгрунтування необхідності проведення атестації робочих місць

Шановні роботодавці, хотілося звернути вашу увагу на проведенні атестації робочих місць. Головна мета атестації полягає в регулюванні відносин між власником чи уповноваженим ним органом та працівниками щодо реалізації їх прав на охорону здоров’я і безпечні умови праці, пільги і компенсації за роботу в несприятливих умовах праці, а саме : — планування і виконання комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці; — розробка і виконання заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників; — надання працівникам пільг і компенсацій за роботу в шкідливих і важких умовах праці; — ознайомлення працівників з умовами праці на робочому місці при прийняті на роботу. Наголошуємо що при створенні робочих місць, на яких технологічний процес, обладнання, використовувані сировина і матеріали можуть бути потенційним джерелом шкідливих і небезпечних факторів повинна проводитись атестація робочих місць за умовами праці. Звертаємо увагу, що атестація робочих місць потрібна керівнику, оскільки відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць покладається саме на керівника підприємства. Працівнику, тому що атестація робочих місць є правовою підставою надання на підприємстві компенсацій та гарантій для працівників із шкідливими і небезпечними умовами праці (пільгового пенсійного забезпечення, доплат до заробітної плати, додаткових оплачуваних відпусток).

Трудова угода, чи цивільно- правові відносини.

Трудова угода, чи цивільно- правові відносини.

Відповідно до частини 1 статті 21 КЗпП України передбачено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін, а отже трудовим законодавством регулюється процес організації трудової діяльності. За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату. Виконавець за цивільно-правовим договором на відміну від працівника за трудовим договором не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик отримуючи при цьому не заробітню плату а винагороду. Крім цього в разі настання страхового випадку (захворювання, нещасного випадку) не завжди працівник що працював на умовах цивільно - правового договору може отримати відшкодування втраченого заробітку з Пенсійного Фонду України.

Особливості захисту прав споживачів під час придбання товарів в інтернет-магазинах

Особливості захисту прав споживачів під час придбання товарів в інтернет-магазинах

Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами нагадує, що права споживача при купівлі товару через інтернет-магазин регулюються статтею 13 Закону України "Про захист прав споживачів" (далі- Закон).