Що потрібно знати про COVID-19 та як захистити себе від вірусних інфекцій?

 

Наразі відомо, що COVID-19  передається краплинним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини. Вірус не здатний переміщатися на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання.

Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви  знаходитесь на відстані понад 1,5м.

Найчастіше вірус потрапляє на  слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів ( тварин, м´яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого.

Чи можна заразитись від тварин? Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового корона- вірусу. Проте, після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити  руки з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Чи передається вірус через фрукти та овочі?   Ця продукція – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти та овочі. Нагадуємо, що фрукти та овочі необхідно ретельно мити перед вживанням, але це стандартна рекомендація.

Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус? Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від  низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Чи правда, що вірус передається лише літнім людям?  Заразитись можуть люди будь-якого віку, тому всі мають дотримуватись заходів захисту від вірусу. Літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають у зоні підвищеного ризику.

 

 

Як захистити себе від вірусних інфекцій?

 

  • Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям – повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму;
  • У разі появи  перших симптомів ГРВІ  невідкладно  зверніться  до свого сімейного  лікаря;
  • Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше  60-80%;
  • Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ, з тими, хто має симптоми  застуди. Мінімальна дистанція – 1,5 метра.
  • Уникайте дотиків до свого обличчя, не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота;

 

 

Дотримуйтесь наданих рекомендацій та будьте здорові!

Фото без опису