Правила поведінки  населення під час можливого  підтоплення

 

 

 Передусім – спокій.  У випадку загрози виникнення підтоплення,   населенню   рекомендується, перш за все, уважно слухати інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій.  

   Про ситуацію необхідно попередити сусідів, надати допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку. Дізнатися про місце збору мешканців для евакуації можна буде у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування.

При зборі до евакуації необхідно підготувати документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування та медикаменти на декілька днів. Все слід скласти у валізу і зберігати у водонепроникному пакеті. Рекомендується більш цінні речі та продукти харчування перенести на верхні поверхи або підняти на верхні полиці.

Крім того, необхідно від’єднати всі споживачі електричного струму від електромережі та вимкнути газ. Якщо неможливо негайно евакуюватися з зони раптового затоплення, то слід піднятися на верхні поверхи або на горищні приміщення і залишатися там до прибуття рятувальників.

 У випадку потрапляння у воду рекомендується зняти з себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу предмети, за допомогою яких можна утриматися до одержання допомоги. Під час рятувальних робіт слід проявляти витримку і самовладання, суворо дотримуватися вимог фахівців  - не користуватись електромережею до повного осушення будинку; обов’язково кип’ятити питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені; просушити будинок та провести ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.

 Що стосується продуктів харчування, в т.ч. консервації, які були підтоплені,  бажано їх  позбутися   і  не вживати. 

МВС | Рятувальники долають наслідки інтенсивного сніготанення (ФОТО)

З повагою

Завідувач  Немирівським  міжрайвідділом                                                  Анатолій  Хмара